Úvod Z DOMOVA SaS robí všetko pre to, aby boli predčasné voľby, myslí si Takáč

SaS robí všetko pre to, aby boli predčasné voľby, myslí si Takáč

Richard Takáč. (Foto: archív)

Strana SaS si uvedomuje, do akého stavu smeruje Slovensko, a preto “zaradila spiatočku”. Nechce niesť zodpovednosť za infláciu či zvyšovanie cien. V televízii TA3 to povedal poslanec NR SR za Smer-SD Richard Takáč.

Takáč vidí riešenie koaličnej krízy v predčasných voľbách. Je to podľa neho demokratické riešenie. Opozičný poslanec si myslí, že SaS robí všetko pre to, aby predčasné voľby boli, pretože má obavy z novej strany expremiéra Mikuláša Dzurindu, ktorá by na Slovensku mohla vzniknúť. „Má podobné programové ciele a bude orientovaná tak ako strana SaS,“ poznamenal.

Predčasné voľby chcú aj občania SR a Smer-SD má nástroje na to, aby ich ľuďom vo forme referenda umožnil, uviedol Takáč. Petičné hárky podpísalo vyše 300.000 ľudí, potrebných je 350.000 podpisov. Čas na ich vyzbieranie si Smer-SD dal do konca júla. Takáč však podotkol, že oficiálne akciu predĺžili ešte o dva týždne.

Takáč spomenul aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá plne podporuje súčasnú vládnu koalíciu. „Mňa ako poslanca Národnej rady SR mrzí, že prezidentka nevystúpi v parlamente a nevyzve koalíciu a koaličných poslancov, aby pracovali a robili všetko pre to, aby pomohli ľuďom pri rapídnom zvyšovaním a pri vysokej inflácii,“ vyhlásil.