Úvod Politika Šéf SHO Róbert Švec bude kandidovať na prezidenta

Šéf SHO Róbert Švec bude kandidovať na prezidenta

Foto: Pavol Privalinec

Do boja o Prezidentský palác sa v budúcoročných prezidentských voľbách zapojí aj predseda Slovenského hnutia obrody (SHO) Róbert Švec, ktorý začína zbierať podpisy pre svoju kandidatúru. „Rozhodol som sa vypočuť výzvu členov občianskeho združenia Slovenské hnutie obrody a veľkého množstva zodpovedných občanov našej vlasti a budem kandidovať na prezidenta Slovenskej republiky ako občiansky kandidát s podporou SHO,“ napísal vo vyhlásení pre médiá.

Ako pokračoval, Slovensko nepotrebuje viac fiktívnej európskej cesty. Slovensko potrebuje viac Slovenska, naša vlasť potrebuje slovenskú cestu,“ povedal. „Naša vlasť potrebuje reštart a obrodu. Ale tú nezabezpečí výmena jedného darebáka za druhého.

V ústavných funkciách potrebujeme vlastencov, ľudí, ktorí svojím životným príbehom dokazujú oddanosť našim ľuďom a slovenským záujmom. Ľudí, ktorí pomáhajú druhým, ľudí, ktorí pracujú pre Slovenskú republiku a politiku chápu ako službu národu, doplnil Švec.

Róbert Švec s členmi Slovenského hnutia obrody pred Prezidentským palácom v Bratislave. Občianske združenie má ambíciu pretransfomovať sa na politickú stranu. (Foto: archív)

„Po dlhých rokoch, keď bol Prezidentský palác v rukách neslovenských elementov, je potrebné zabezpečiť to, aby bolo sídlo prezidenta nášho štátu opäť v rukách slovenských vlastencov.

Ten, kto sleduje dlhoročné aktivity nášho občianskeho združenia, vie, poprípade ten, kto prejaví záujem sa oboznámiť s našimi aktivitami sa dozvie, že pre mňa a mojich spolupracovníkov vždy platilo a platiť bude: Slovensko na prvom mieste,“ uzavrel svoje vyhlásenie Švec, ktorý na čele SHO stojí od roku 2004. Vyštudoval politológiu na Trnavskej univerzite a istý čas pôsobil aj v bankovej sfére.