Úvod Z DOMOVA SHO rozbieha diskusie „Dole s Matovičom!“ v okresných mestách. Prvá bola v Topoľčanoch

SHO rozbieha diskusie „Dole s Matovičom!“ v okresných mestách. Prvá bola v Topoľčanoch

Prvá diskusia SHO s občanmi "Dole s Matovičom!" bola v Topoľčanoch. (Foto: archív)

Od mája sa konajú protesty proti vláde Igora Matoviča najmä v hlavnom meste v Bratislave. Tieto akcie pravidelne svojou účasťou podporovali aj členovia a sympatizanti Slovenského hnutia obrody (SHO) a jeho predseda Róbert Švec bol častým rečníkom na podujatiach. Ľudia z regiónov sa však dožadovali, aby sa protesty proti Matovičovej vláde organizovali aj v iných mestách, nielen v Bratislave.

Aj na základe týchto žiadostí sa vedenie SHO rozhodlo, že od septembra rozbehne sériu diskusií s občanmi v jednotlivých slovenských okresných mestách. Prvá diskusia sa uskutočnila v utorok 1. septembra v Topoľčanoch, symbolicky na Deň Ústavy SR.

“Diskusie sme pomenovali ‘Dole s Matovičom!’, pretože sme presvedčení, že Slovensku dnes škodia najviac dve veci: COVID-19 a Matovič-20,” povedal pre napalete.sk Róbert Švec. Ako dodal, číslo 20 pri premiérovom mene značí rok, keď sa dostal k moci. Diskusie sa zúčastnilo niekoľko desiatok občanov Topoľčian a okolia, prítomní však boli aj Slováci z Martina, Vrútok, Popradu či Považskej Bystrice.

Diskutovalo sa najmä o povinnom nosení rúšok, očkovaní proti koronavírusu, prehlbujúcej sa zlej sociálnej situácii mnohých Slovákov, škandáloch Matovičovej vlády, ale aj o situácii v Bielorusku.

Počas diskusie s občanmi predstavitelia SHO rozdávali účastníkom slovenské jablká a hrušky, pretože sú presvedčení, že najlepšou prevenciou proti akémukoľvek vírusu sú vitamíny a poctivá práca.

Slovenské hnutie obrody postupne zorganizuje ďalšie vo zvyšných 78 mestách SR. Dve najbližšie diskusie plánuje hnutie absolvovať v druhej polovici septembra v severnej časti krajiny a na juhu stredného Slovenska.

Vedenie SHO ľuďom rozdávalo slovenské jablká a hrušky. (Foto: archív)