Úvod Z DOMOVA Silnie tlak na odstúpenie Matoviča. Petíciu podpísalo už 50-tisíc ľudí

Silnie tlak na odstúpenie Matoviča. Petíciu podpísalo už 50-tisíc ľudí

Igor Matovič. (Foto: archív)

Petícia za odstúpenie Igora Matoviča z postu predsedu vlády Slovenskej republiky má už 50-tisíc podpisov. Informuje o tom niekdajší minister školstva Juraj Draxler, ktorý ju pred tromi týždňami inicioval.

Vzhľadom na zákaz hromadných podujatí v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom považuje Draxler, ktorý šéfoval rezortu školstva v rokoch 2014 až 2016 ako nominant Smeru, podpis petície za „najúčinnejší spôsob, ako môžu občania masovo vyjadriť nespokojnosť s tým, čo sa okolo nás deje.“

Petícia Matovičovi vyčíta vystupovanie nevhodné pre premiéra, zlyhávanie v boji s koronavírusovou pandémiou a jej ekonomickými následkami, tolerovanie kontaktov na organizovaný zločin a správanie sa s prvkami sexuálneho predátorstva u šéfa koaličnej strany a tiež neplnenie predvolebných sľubov.

Ďalší vývoj podľa Draxlera závisí od počtu podpisov. Pri ich dostatočnom množstve exminister nevylučuje, že by na budúci rok mohol zorganizovať zber podpisov v uliciach. Avšak už nie za odstúpnie Matoviča, ale rovno za predčasné voľby.

„Situácia na ne síce ešte nevyzrela, ale vzhľadom na to, že sa štýl vládnutia ani po mesiacoch nemení, v krátkom čase tu môže byť naozaj silný dopyt po zmene,“ vyjadril sa Draxler. Spájanie so záujmi konkrétnej politickej strany odmieta.