Úvod Z DOMOVA Uhrík: Jednofarebná vláda prezidentky je zložená z nastrčených ľudí bez autority a...

Uhrík: Jednofarebná vláda prezidentky je zložená z nastrčených ľudí bez autority a odchovancov mimovládok

Milan Uhrík. (Foto: Facebook Milana Uhríka)

Opozičné hnutie Republika nebude politicky podporovať jednofarebnú vládu prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Informoval o tom jeho predseda Milan Uhrík, podľa ktorého mala Čaputová „jedinečnú príležitosť zachovať sa ako štátnička a aspoň raz v živote ukázať, že je slovenskou prezidentkou“.

„Namiesto toho však všetkým zase ukázala len to, že je v prvom rade služobníčkou cudzej progresívnej agendy,“ poznamenal. Republika bude podľa neho dohliadať na to, aby si „vymenovaní úradníci robili svoju úradnícku prácu“.

„Aby neprekračovali svoje kompetencie a neskĺzli k pokušeniu zneužívať právomoci verejného činiteľa, ktoré im boli na päť mesiacov zverené,“ doplnil Uhrík. Slovensko musí podľa neho vydržať do volieb bez ďalších strát.

Uhrík tvrdí, že nová vláda nie je vláda nestranných odborníkov, ktorí by zmierili spoločnosť a doviedli Slovensko k predčasným voľbám. „Toto, čo dnes nastúpilo, je progresívna vláda Zuzany Čaputovej,“ vyhlásil.

Ako dodal, polovica ľudí v novej vláde sú „nastrčené neznáme mená bez názoru a autority“. “Druhá polovica sú zasa odchovanci mimovládok a poslušní euroatlantisti,“ doplnil.