Úvod Z DOMOVA Voľby by vyhral Hlas-SD pred Smerom-SD a SaS, do NR SR by...

Voľby by vyhral Hlas-SD pred Smerom-SD a SaS, do NR SR by sa dostali aj KDH, Republika a Aliancia

Foto: Pavel Kapusta

Agentúra Focus uskutočnila pre TV Markíza v dňoch od 20. do 27. októbra prieskum verejnej mienky na vzorke 1009 respondentov s cieľom zistiť aktuálny stav volebných preferencií politických strán na Slovensku.

Výsledky prieskumu hovoria o tom, že ak by sa voľby do Národnej rady Slovenskej republiky konali v októbri, vyhrala by ich strana Hlas-SD so ziskom 19,3 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončil Smer-SD s podporou 15,5 percenta. Tretia by bola Sloboda a Solidarita s 12,2 percenta hlasov.

Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie OĽaNO s 8,4 percenta, nasleduje Progresívne Slovensko so 6,9 percenta, hnutie Sme rodina so 6,3 percenta a KDH so 6,1 percenta. Vďaka zisku 5,5 percenta by do lavíc zákonodarného zboru zasadli aj poslanci Republiky a poslednou parlamentnou stranou by bola maďarská Aliancia (5,2 percenta).

Pred bránami Národnej rady Slovenskej republiky by podľa zistení agentúry Focus skončili ĽSNS (3,8 percenta), SNS (3,3 percenta), strana Za ľudí (2,8 percenta), Dobrá voľba (2,2 percenta) a Spolu (1,1 percenta).