Úvod Z DOMOVA Žilinka: Neuvažujem o prezidentskej kandidatúre

Žilinka: Neuvažujem o prezidentskej kandidatúre

Maroš Žilinka. (Foto: archív)

Generálny prokurátor Maroš Žilinka neuvažuje o tom, že by kandidoval na prezidenta SR. Napísal to na sociálnej sieti. Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

„Nikdy som neuvažoval a neuvažujem o tom, že by som kandidoval na funkciu prezidenta Slovenskej republiky. Zložením sľubu 10. decembra 2020 začalo plynúť moje sedemročné funkčné obdobie vo funkcii generálneho prokurátora SR, ktoré mienim naplniť,“ zdôraznil. Žiada všetkých, aby to rešpektovali a „zlomyseľne nepodsúvali verejnosti bludy“.

O prípadnej kandidatúre sa v médiách hovorilo už v predchádzajúcich mesiacoch. Líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini povedal, že Žilinka je dobrým šéfom prokurátorov a mal by na tomto poste zotrvať.

Predseda parlamentu Boris Kollár zasa spomenul, že sa hovorí o návrhu, ktorý by zakázal kandidatúru na prezidenta ešte štyri roky po skončení vo funkcii generálneho prokurátora, šéfa Policajného zboru či šéfa Najvyššieho kontrolného úradu SR.