Úvod Spoločnosť Alena Zs. vraj označila za objednávateľa Kuciakovej vraždy Jaroslava Haščáka z Penty

Alena Zs. vraj označila za objednávateľa Kuciakovej vraždy Jaroslava Haščáka z Penty

Jaroslav Haščák. (Foto: archív)

Alena Zs., ktorá je v súčasnosti vo väzbe, obvinila v súvislosti s objednaním vraždy Jána Kuciaka spolumajiteľa investičnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka. Informáciu priniesol denník Plus jeden deň s odvolaním sa na zdroje blízke vyšetrovaniu, ktoré sa majú opierať o výpoveď obvinenej.

Alena Zs. podľa informácií povedala, že Jaroslav Haščák zneužil médiá, ktoré vlastní finančná skupina Penta na to, aby rozšíril informáciu, že za objednaním vraždy prostredníctvom Aleny Zs. stojí podnikateľ Marián Kočner. Haščák sa mal podľa jej slov týmto spôsobom snažiť odpútať pozornosť od svojej osoby.

Alenu Zs. spolu s Tomášom Sz., Miroslavom M. a Zoltánom A. vzal sudca do väzby 30. septembra. Stíhajú ich za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. Dôvodom na väzbu je možná obava, že by obvinení pokračovali v trestnej činnosti, mohli sa skrývať a ovplyvňovať svedkov. Verdikt potom potvrdil i Najvyšší súd SR.

Alena Zs. pred budovou Špeciálneho súdu v Banskej Bystrici. (Foto: archív)

Alena Zs. bola prvá z obvinených, ktorá využila možnosť podať žiadosť o prepustenie z väzby, no súd ju zamietol. Odmena za dvojnásobnú vraždu novinára a jeho partnerky bola 50-tisíc eur v hotovosti a ďalších 20-tisíc eur bolo odpustenie dlhu. Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Za tento zločin hrozí páchateľom trest odňatia slobody od 20 do 25 rokov, alebo na doživotie.

Penta prostredníctvom svojho hovorcu Gabriela Tótha pre portál Pluska.sk uviedla, že sa nebude k „takýmto nezmyslom“ vyjadrovať. Jaroslav Haščák je podľa medializovaných informácií údajne jedným z hlavných aktérov známej kauzy Gorila. Mal sa stretávať s politikmi a diskutovať s nimi o províziách a úplatkoch. Rozhovory, ktoré sú opísané vo vyšetrovacom spise prípadu, však Haščák označil za nepravdivé.

Foto: archív