Úvod Politika Alene Zs. v minulosti finančne pomohol Boris Kollár

Alene Zs. v minulosti finančne pomohol Boris Kollár

Foto: archív

Televízia Markíza priniesla informácie o tom, že Alena Zs., zatiaľ koncová objednávateľka vraždy Jána Kuciaka, mala v minulosti kontaktovať vtedajšieho podnikateľa, dnes poslanca parlamentu a šéfa strany Sme rodina Borisa Kollára s prosbou o finančnú výpomoc. Ten Markíze potvrdil, že sa s ňou v tejto súvislosti asi pred ôsmimi rokmi stretol a pomohol jej. Pri stretnutiach mu mala núkať pozemky, nehnuteľnosti a spomínala mu, že ich núka aj Kočnerovi. “Stále niečo ponúkala,” povedal Kollár pre TV Markíza.

“Napísala mi omylom SMS, tak som s ňou začal komunikovať,” povedal Kollár, pričom sa s ňou mal celkovo stretnúť asi trikrát. Iniciatíva mala vychádzať z jej strany – prišla za ním, prosila peniaze pre svoju dcéru, na čo Kollár hovorí, že to nebolo nič výnimočné, lebo o pomoc ho žiada veľa ľudí. „Nejaké peniaze som jej dal. Pôsobila na mňa ako normálna žena, ktorá nevie uživiť decko. Nemal som pocit, že je nejaká kšeftárka. A odvtedy nič,“ pokračoval Kollár.

Podľa tvrdení susedov sa mala Alena v mladosti živiť v Taliansku istými službami pre solventných pánov a odtiaľ nabrať znalosti taliančiny. Následne mala figurovať vo viacerých talianskych firmách na Slovensku a pôsobiť aj ako tlmočníčka – odtiaľ plynuli dohady, že tlmočila pre Kočnera, ktorého zároveň médiá označovali za krstného otca dieťaťa obvinenej. V médiách sa objavili informácie, že Alena Zs. mala tlmočiť aj pre predsedu SaS a europoslanca Richarda Sulíka.

Kočnera presunuli z väzby v Justičnom paláci v Bratislave do väznice v Leopoldove. Neoficiálne zdroje hovoria o bezpečnostných dôvodoch tohto presunu. Medzitým Kočner prostredníctvom svojich advokátov vyhlásil, že titul krstný otec mu prináleží len vo vzťahu k dvom dnes už dospelým mužom. Za pravdu mu dala aj matka samotnej obvinenej, ktorá uviedla, že jej vnučka ani nie je pokrstená a že Kočner sa jej raz predstavil ako “krstný otec” po tom, ako pomohol jej dcére so zapadnutým autom v snehu.

Alena Zs. v sprievode polície pred budovou ŠTS v Banskej Bystrici. (Foto: archív)