Úvod Politika Biela kniha označuje jednu z hrozieb Rusko, USA nemenuje

Biela kniha označuje jednu z hrozieb Rusko, USA nemenuje

Foto: archív

Terorizmus fanatických islamistov, útoky kybernetických maniakov a – Rusko. To je vrchol rebríčka svetových hrozieb, ktoré v koncepte Bielej knihy o najväčších postrachoch ľudstva menuje nemecké ministerstvo obrany.

Zverejnenie rebíčka okamžite vyvolalo medzinárodné reakcie. Menovateľom mnohých sú kritické hlasy, že Nemecko sa ako hybná sila privolávajúca bič Boží na dnešný európsky kontinent neostýcha ukazovať prstom na „hrozby“ z Východu.

Dokument, ktorý v nepreniknuteľných trezoroch Európu bdelo strážiaceho Bundeswehru vypátrali spolupracovníci denníka Die Welt, sa zabúda nielen ponoriť do nemeckej histórie a súčasnosti, ale aj pozrieť za Atlantický oceán. Inak by jeho tvorcovia zistili, kto predstavuje skutočné nebezpečenstvo pre súčasný svet.

Museli by menovať USA, ktorým sa za posledné desaťročia podarilo zruinovať konsolidovaný a v Afrike donedávna najprosperujúcejší štát – Líbyu. Vyvolať občianske vojny na severe čierneho kontinentu, na strednom východe, na východe Ukrajiny. Prispieť k zrodu fanatického Islamského štátu a rozkmitať migračnú vlnu, ktorá dnes s návalmi islamských hrdlorezov zaplavuje a topí našu civilizáciu.

„Rusko spochybňuje európsky poriadok vytvorený po 2. svetovej vojne,“ vystríha Biela kniha. Medzi „hrozby“ pritom zabúda zaradiť NATO, ktoré tento poriadok „upratalo“ prijatím pobaltských krajín bývalého ZSSR, a navzdory všetkým dohodám i samotného Nemecka do svojich radov.

Foto: archív
Foto: archív

Toho Nemecka, ktoré zažalo dva najdesivejšie vojnové požiare, besnelo pri vraždení miliónov ľudí, aby napokon potupne prijalo kapitulácie. Dnes sa stalo podhubím pre islamskú kolonizáciu Európy.

Tohto faktu sa autori dokumentu dotkli iba okrajovo a bez povestnej germánskej precíznosti a razantnosti konštatovaním: „Nekontrolovaná migrácia môže priniesť bezpečnostné rizika.“ Pravdivá formulácia by znela: Pre podporovanie nekontrolovanej migrácie patrí k najväčším hrozbám sveta Nemecko. A najväčšou hrozbou pre Nemecko je kancelárka Angela Merkelová.

„Je závislá na USA a Obamovej administratíve,“ píše sa v reakcii Moskvy na dokument. „Je závislá na drogách,“ tvrdia Merkelovej neprajníci, „a patrí na psychiatriu“. Za pravdu im dáva popredný nemecký psychiater Joachim Maac, ktorý dokonca vyhlásil, že kancelárka je „psychicky narušená, narcisistická osobnosť a stráca kontakt s realitou“.

Pripomeňme, že nemecká kancelárka má pod palcom samotný Bundeswehr, ktorý Bielu knihu vydáva. Tak ako ho mal v područí Angelin dávny v predchodca za kancelárskym stolcom, ktorý v roku 1933 založil tzv. tisícročnú ríšu. Tých tisíc rokov by si Nemci mohli uložiť do historickej pamäte. A Biele knihy skutočne nevydávať najbližších tisíc rokov.

Foto: archív
Foto: archív

1 komentár

Comments are closed.