Úvod Politika Fico a Putin mali dlhý telefonický rozhovor

Fico a Putin mali dlhý telefonický rozhovor

Koláž: redakcia

Prezident RF Vladimir Putin telefonicky diskutoval s premiérom Slovenska Robertom Ficom o vzťahoch medzi obidvoma krajinami, predovšetkým v hospodárskej oblasti. „Práve sa skončil telefonický rozhovor prezidenta Putina so slovenským premiérom Ficom,“ – vyhlásil tlačový tajomník ruského lídra Dmitrij Peskov. „Prezident a premiér debatovali o bilaterálnych vzťahoch, predovšetkým v hospodárskej oblasti“.

Peskov dodal, že táto téma už bola prerokúvaná v kontexte nadchádzajúceho predsedníctva Slovenska v EÚ. Na otázku, či sa počas telefonického rozhovoru riešila i otázka bezpečnosti počas nadchádzajúceho futbalového zápasu Rusko – Slovensko v rámci Euro 2016, Peskov odpovedal, že „bezpochyby to bolo spomenuté, avšak nie ako samostatná téma rozhovoru“.

„Čo sa týka bezpečnosti na podobných športových podujatiach, zodpovednosť leží na prijímajúcej strane. A naši športoví funkcionári a verejné organizácie musia použiť svoj vplyv, aby primäli fanúšikov správať sa v súlade so zákonom“ – dodal tlačový tajomník ruského prezidenta.

Foto: archív
Foto: archív

O telefonickom rozhovore na sociálnej sieti informoval aj premiér Robert Fico. “Keďže médiá vrátane verejnoprávnych sa príliš nezaujímajú o našu prácu (správa o tomto rozhovore je na medzinárodných serveroch už niekoľko hodín), tak vás aspoň takto chcem informovať, že som mal dnes dlhý rozhovor s ruským prezidentom Vladimirom Putinom,” napísal vo svojom facebookovom profile predseda vlády SR. Uviedol, že dôvodom bolo nadchádzajúce predsedníctvo SR v Rade EÚ, v rámci ktorého bude slovenská vláda vplývať aj na charakter vzťahov medzi EÚ a Ruskou federáciou.

“Hovorili sme aj o vzájomných ekonomických vzťahoch a o viacerých spoločných projektoch. RF je pre Slovensko dôležitý ekonomický partner, osobitne v oblasti energií. Slovenská vláda má záujem o vyvážené a korektné vzťahy. Samozrejme, že sme sa dotkli aj zajtrajšieho futbalového stretnutia. Vidím, že v RF žijú rovnako futbalom ako my,“ uzavrel Robert Fico.

1 komentár

Comments are closed.