Úvod Politika Blaha: Slovenská žurnalistika klesla na úplné dno

Blaha: Slovenská žurnalistika klesla na úplné dno

Foto: Michaela Kolimárová

Poslanec NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha v jednom zo svojich posledných statusov na sociálnej sieti uvádza, že už má po krk slovenských médií, ktoré vlastnia oligarchovia a finančné skupiny. „Je to nevzdelané, miluje to USA a nenávidí to ľavicu, čo je to? Slovenský novinár,“ píše na úvod príspevku Blaha. Dodáva, že žurnalisti mainstreamových médií dookola manipulujú informácie v prospech najbohatších ľudí, veľkých firiem a vplyvných západných ambasád. “Ohlupujú masy a indoktrinujú elity. To je ich zmysel a všetci to vedia,“ pokračuje Blaha.

Vec má však podľa neho aj druhú stránku. “Nie je to len o majiteľoch, je to aj o novinároch. A teraz nemám na mysli Kordu, z ktorého sa vykľulo jedno obyčajné úchylné prasa. Ani Hríba, ktorý si necháva platiť cestu s Kiskom do USA a potom ho za odmenu oblizuje v úvodníkoch ako taká prostitútka,“ nedáva si servítku pred ústa Blaha.

„A dokonca nemám na mysli ani Strižinca z RTVS, ktorý vo svojej nekonečnej nekompetentnosti pravidelne prerušuje hostí v polovici vety, keď idú povedať pointu, len aby zo seba vykoktal nejakú úplne banálnu moralizátorskú otázku,“ poznamenal poslanec. To všetko podľa Blahu patrí k slovenským médiám ako “folklór“ a dodal, že to je dôvod, prečo ľudia „veria hocijakej konšpiračnej hlúposti, lebo už nedokážu veriť týmto klaunom“.

„Ale preboha – keď si už niekoľko dní po sebe dovoľuje šéfredaktor portálu Aktuality.sk, istý Peter Bárdy, bývalá bulvárna podržtaška z lokálneho večerníka, kopať do oveľa vzdelanejších ľudí, ako je Chmelár či Hrnko, a ešte to robí z pozície akože nestranného a nezávislého novinára, tak mňa už ide prisámvačku poraziť z toho, koľko bezočivosti sa ešte zmestí do slovenskej žurnalistiky!“ rozhorčil sa Blaha.

„Keď sme už pri téme 17. novembra, tak nech mal bývalý režim akékoľvek obmedzenia, tak jedno nedopustil: aby mohol robiť novinára hocijaký drzý nedovzdelaný adolescent, ktorý nevie prejaviť úctu k ľuďom, ktorí učia na školách, píšu vedecké knihy a roky sa venujú politológii či histórii,“ pokračuje nahnevaný Blaha.

„Myslel som si, že slovenská žurnalistika nemôže klesnúť hlbšie – všimnite si meno Bárdy a zistíte, že môže. Čo si tento človek v poslednom čase dovoľuje, presahuje všetky medze: Aktuality sa pod jeho vedením menia na dno slovenskej žurnalistiky, čo je v súboji s penťáckou SME a perverzným Týždňom neuveriteľný výkon – fakt gratulujem,“ uzavrel Blaha.