Úvod Politika Kotleba: Vo Zvolene je nové intergačné centrum pre imigrantov

Kotleba: Vo Zvolene je nové intergačné centrum pre imigrantov

Marian Kotleba. (Foto: archív)

Ficova vláda sa sťažuje, že nemá dostatok finančných prostriedkov na platy učiteľov, zdravotných sestier či výstavbu diaľnic a preto žiada opozíciu o uvoľnenie dlhovej brzdy. Na imigrantov sa však napriek tomu peniaze našli. Tvrdí to šéf ĽSNS a poslanec NR SR Marian Kotleba. Ministerstvo vnútra podľa neho vyčlenilo na integráciu imigrantov 2,2 milióna eur. Najnovšie majú prísť imigranti z Guantánama do integračného centra vo Zvolene.

Na zasadnutí parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť sa okrem iného preberal aj návrh rozpočtu ministerstva vnútra na rok 2018. Jeho členom je aj Marian Kotleba, ktorý na sociálnej sieti zreferoval, čo sa tam udialo. Najzaujímavejším bodom bol materiál o azylovej politike.

“Bolo priznané nové integračné centrum pre imigrantov, ktoré je zriadené vo Zvolene a spolu s ďalšími centrami má všetkých daňových poplatníkov stáť budúci rok viac ako 2,2 milióna eur,” tvrdí Kotleba. Šéf ĽSNS sa počas rokovania výboru opýtal prítomného ministra vnútra Roberta Kaliňáka, čo je náplňou integračného centra vo Zvolene,  aká je jeho kapacita a funkcia.

Podľa Kotlebových slov Kaliňák priznal, že toto centrum slúži na umiestnenie a integráciu ľudí presídlených z kubánskeho Guantánama na Slovensko. Minister vnútra však upresnil, že nejde o osoby spájané s terorizmom, umiestnené vo väzenskej časti Guantánama, ale o ľudí z utečeneckého tábora. Títo ľudia vraj pôvodne chceli emigrovať do Spojených štátov amerických, no nakoniec skončia na Slovensku.

“Po určitej dobe socializácie budú vypustení medzi obyvateľov a podľa toho čo povedal minister na výbore, už to absolvovalo asi desať Kubáncov, pričom integračné centrum je pripravené prijať ďalších. Informácie, že vo Zvolene sa začínajú čoraz častejšie objavovať takíto ľudia a chodiť v skupinkách, boli zjavne pravdivé. Postupne sa na Slovensku začínajú vytvárať takéto integračné, imigračné centrá a jedného dňa zistíme, že sú ich tu tisíce a možno desaťtisíce. Najvyšší čas, aby sme sa zobudili,” povedal Kotleba vo videu zverejnenom na sociálnej seti.