Úvod Spoločnosť Bratislavské gymnázium vyzýva žiakov, aby sa v rámci LGBTI akcie prezliekli za...

Bratislavské gymnázium vyzýva žiakov, aby sa v rámci LGBTI akcie prezliekli za opačné pohlavie

Reprodukcia: internet

Bratislavské Gymnázium Jura Hronca sa 25. apríla zapojí do medzinárodnej LGBTI akcie s názvom Gender-Swap Day, v rámci ktorej sa majú žiaciv škole prezliecť za opačné pohlavie. Škola o tom informovala na svojich stránkach na sociálnych sieťach.

“Kamoši, už tento štvrtok prebehne najzaujímavejší tematický štvrtok ever! Máte za úlohu obliecť sa ako opačné pohlavie, stačí, ak sa prezlečiete priamo v škole! Tešíme sa na odvážlivcov a dúfame, že sa vás zapojí čo najviac! Fotky posielajte na náš IG,” uvádza bilingválne gymnázium na svojej stránke na sociálnej sieti.

Viacerí používatelia so zvrátenosťou vyjadrili nesúhlas. “Je to masívna hlúposť, aby som sa pekne vyjadril. Toto už nie je o tom, aká je škola inovatívna a progresívna… Ja si o tom v tichosti pomyslím svoje, lenže škola je miestom, ktoré formuje a ovplyvňuje veľa mladých ľudí a preto mi to nepripadá ako vhodný fór.

Rád by som počul, čo by na to povedalo napríklad vedenie školy. Úprimne, som sklamaný. (P.S.: Dámy prosím nevykrikovať, keď ma uvidia vo štvrtok na svojom WC …),” reagoval na sociálnej sieti jeden zo žiakov školy.