Úvod Politika Česká domobrana sa orientuje na Rusko

Česká domobrana sa orientuje na Rusko

Foto: svobodneforum.cz

Česi sa rozhodli oprášiť uniformy a vziať do rúk zbrane. Vytvorili organizovanú domobranu, ktorá však s Armádou ČR nemá nič spoločné – namiesto Západu sa jednoznačne orientuje na Východ. Vznikla 1. januára 2015 z vojakov v zálohe a jej cieľom nie je vojna, len obrana vlasti v prípade potreby.

Hovoria si Československí vojaci v zálohe proti vojne plánovanej velením NATO. Nejde o súčasť oficiálnych aktívnych záloh, preto nepodliehajú armádnemu veleniu. Na vojenských cvičeniach sa stretávajú vo voľnom čase a v centre skupiny je podplukovník Marek Obrtel, ktorý v roku 2006 odišiel z armády.

Obrtel intenzívne vníma nepriaznivé dôsledky masovej imigrácie utečencov z Afriky a Stredného východu, pričom cíti potrebu riešiť jej príčiny. „Ak sa nepodarí zabrániť zatiahnutiu našej krajiny do vojny, či už s Ruskom alebo moslimským svetom, začneme s prípravou opatrení, ktorými ochránime seba aj naše rodiny.“

Marek Obrtel. (Foto: echo24.cz)
Marek Obrtel. (Foto: echo24.cz)

Nechce sa spoliehať na pochybnú obranu, ktorú sľubuje NATO a USA. Domobrana sa preto orientuje na Rusko, ktoré počas 2. svetovej vojny obetovalo milióny svojich ľudí za život budúcich generácií v mieri.

Obrtel ako bývalý vojenský lekár absolvoval niekoľko misií na Balkáne – dve v Bosne a Hercegovine, jednu v Kosove. Slúžil aj v Afganistane, kde velil poľnej nemocnici. Práve tam pochopil, že „pravá podstata misií spočíva v potrebách Spojených štátov a Západu narušiť integritu štátov, ktoré sú niečím významné, napríklad surovinami či inými zdrojmi“.

Všetky získané medaily vrátil NATO a dnes sa hanbí, že slúžil v tejto „zločineckej organizácii s útočnou politikou“. Nešetrí však najmä USA: „Ukrajina je vlastne druhé Kosovo… V posledných rokoch Spojené štáty zničili sedem krajín sveta a toto je ich ďalší krok.“

5 komentárov

Comments are closed.