Úvod Politika Harabin „pokrstil“ knižku Prepisovači dejín, upozorňujúcu na manipuláciu s faktami

Harabin „pokrstil“ knižku Prepisovači dejín, upozorňujúcu na manipuláciu s faktami

"Krstilo" sa vínom, pretože "vo víne je pravda"... (Foto: Michaela Kolimárová)

Nová kniha literatúry faktu s názvom Prepisovači dejín poukazuje na rôznu manipuláciu s historickými faktami. Publicisti Ľudovít Števko, Marek Mahút, Maroš Puchovský a Roman Michelko upozorňujú na znepokojivé snahy prepisovať históriu a viesť agresívnu informačnú vojnu s cieľom ovládnuť mysle ľudí.

„Pokúsil som sa o stručné zhodnotenie reality od skončenia studenej vojny. O politický, hospodársky a ideologický prienik, ktorý teraz zažívame naplno. Deje sa to ohlupovaním ľudí a národa. My môžeme voči tomu urobiť iba to, že o tom píšeme,“ konštatoval na prezentácii knižky v Bratislave Puchovský.

Aj podľa Michelka je dobre, že kniha vyšla, pretože obsahuje fakty, o ktorých ani verejnoprávne médiá neinformujú a realita je totálne pokrivená. V príspevkoch o Ukrajine píše, že tam stále vládnu oligarchovia, zločinci sú uznávaní a obyčajní ľudia žijú biedne.

Názvy jeho dvoch príspevkov sú Ukrajina – učebnicový príklad dvojakých štandardov a Desivá ukrajinská realita: vraždy politikov a novinárov. Obraz tejto krajiny spomína aj Mahút v časti Nelichotivý primát Ukrajiny.

Foto: Michaela Kolimárová

„Neštandardná interpretácia sa týka 2. svetovej vojny. Nacizmus či fašizmus, ktoré v nej boli podľa historických faktov jednoznačne porazené, dnes v niektorých krajinách zažívajú éru svojho obrodenia.

Sme svedkami ich glorifikácie, šírenia ich symboliky, ale aj neuznávania rozsudkov medzinárodného vojnového tribunálu v Norimbergu či dokonca vyhlasovania za národných hrdinov tých, ktorí bojovali na strane hitlerovcov alebo s nimi spolupracovali,“ uvádza Mahút v časti Dejiny píšu víťazi, nie porazení.

O fašizme a nacizme ako nočnej more ľudstva píše aj Števko a vysvetľuje rozdiel týchto neľudských ideológií s rovnakým ideovým obsahom v zmysle Hitlerovho výroku „Cieľom každej propagandy je ovplyvniť slobodu ľudskej vôle“.

Zľava: Štefan Harabin, Ľudovít Števko, Maroš Smolec, Roman Michelko a Maroš Puchovský. (Foto: Michaela Kolimárová)

Záverečnú časť 160-stranovej knihy z vydavateľstva Žilinská prvá obchodná dopĺňajú dokumentárne fotografie z 2. svetovej vojny i súčasnosti a tiež mapy premien európskych krajín od roku 1989 po 21. storočie. Predslov ku knižke napísal správca Matice slovenskej a šéfredaktor Slovenských národných novín Maroš Smolec.

Na prezentačnom podujatí v bratislavskom Hoteli Tatra, ktoré moderoval herec Jozef Šimonovič, sa na úlohu “krstného otca podujal sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. Knižku Prepisovači dejín “pokrstil” čašou bieleho vína, pretože “vo víne je pravda”, ktorú autori v publikácii odhaľujú.

“V EÚ vrátane Slovenska sa čoraz viac potláča sloboda slova a verejnosti sa predkladajú iba jednostranné tvrdenia, ktoré často nie sú pravdivé. Platí tu diktatúra dovoleného názoru. Týka sa to aj výkladu dejín.

Ide o to, aby obyvateľstvo stratilo historickú pamäť a národnú identitu, čím zaniknú národy a štáty a z ľudí sa stane ľahko ovládateľná masa. To je zámer globalistov. Preto som mimoriadne rád, že sa táto knižka narodila. Je veľmi potrebná a mala by podľa mňa vyjsť aj v elektronickej podobe, aby si ju prečítalo čo najviac mladých ľudí,” povedal na prezentácii Harabin.

Prezentáciu v Hoteli Tatra moderoval a úryvky z knižky čítal herec Jozef Šimonovič. (Foto: Michaela Kolimárová)