Úvod Z DOMOVA Kotleba vyzýva Harabina, aby pred voľbami spojili sily

Kotleba vyzýva Harabina, aby pred voľbami spojili sily

Foto: archív

Predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba vyzval svojho bývalého súpera z prezidentských volieb Štefana Harabina na spoločný postup v parlamentných voľbách: „Poďme do volieb spoločne a ukážme, že pre Slovensko sa aj my dokážeme spojiť.“ Zdôraznil, že liberálne sily už sa spájajú, aby „ovládli Slovensko“.

Dodal, že ak národné sily vo voľbách zlyhajú, „Slovensko bude definitívne stratené“. „Slovensko musí zostať slovenské, národné a kresťanské,“ tvrdil. Obaja kandidovali v tohtoročných prezidentských voľbách, ani jeden z nich sa však nedostal do druhého kola.

Napriek tomu, že pôvodne odmietal vstup do parlamentu, sa pre politickú kariéru rozhodol aj sudca Harabin. Tento mesiac ohlásil vstup do politiky, pričom chce byť volebným lídrom strany Vlasť. Vie si predstaviť spoluprácu s každým, kto presadzuje rovnaké myšlienky, ako ich sformulovala strana Vlasť. Na tlačovej konferencii takto odpovedal na výzvu Mariana Kotlebu na spoločný postup do budúcoročných parlamentných volieb.