Úvod Politika Martvoň: Keď sa EÚ obáva nízkej pôrodnosti, prečo nepomáha Európanom, ale migrantom?

Martvoň: Keď sa EÚ obáva nízkej pôrodnosti, prečo nepomáha Európanom, ale migrantom?

Foto: archív

Popredseda Národnej koalície a kandidát na europoslanca Anton Martvoň považuje za „táraniny“ tvrdenia lídra eurokandidátky strany Progresívne Slovensko Michala Šimečku, že ekonomická imigrácia je pre Európsku úniu i pre Slovensko potrebná. Šimečka tento názor prezentoval v predvolebnej debate na televíznej Dvojke.

“Keď EÚ potrebuje robotníkov a obáva sa nízkej pôrodnosti, prečo namiesto Fondu na podporu migrácie s 10,5 miliardami eur ročne nevytvorí fond na podporu rodín v EÚ alebo fond na podporu pôrodnosti v EÚ v rovnakej výške?” pýta sa v statuse na sociálnej sieti Martvoň. Dodáva, že z fondu by sa dali uhrádzať zvýšené rodičovské príspevky rodičom, ktorí zostanú starať sa doma o deti, či zvýšená podpora slobodným matkám s deťmi.

“Takto by sa dalo finančne podporovať zriaďovanie jaslí, škôlok a škôl pre deti v celej EÚ, alebo by sa mohla podporiť bezplatná zdravotná starostlivosť, lieky, nájomné byty pre rodiny s deťmi či bezplatné vzdelanie a podpora zvyšovania platov a zamestnanosti pre mladých ľudí v EÚ, ktorých nezamestnanosť vo veku do 25 rokov dosahuje takmer 17 percent,” uvažuje podpredseda Národnej koalície.

“Takouto cielenou prorodinnou politikou by sa v EÚ zvýšila natalita, aj počty Európanov. Prečo EÚ nezriadi fond na podporu dlhodobej nezamestnanosti, keď má EÚ cca 16,6 milióna nezamestnaných?” kladie si Martvoň rečnícku otázku.

Anton Martvoň. (Foto: archív)

“Namiesto toho únia vynaloží miliardy eur na ekonomických imigrantov, ktorí mnohí prichádzajú nelegálne a bez rešpektu k národným tradíciám a zákonom. Keď má EÚ 4 milióny bezdomovcov, 113 miliónov ľudí je ohrozených chudobou vrátane 670-tisíc Slovákov, prečo nezriadi fond na boj proti chudobe v EÚ s 10,5 miliardami eur ročne? Najprv nech sa EÚ postará a vyrieši problémy Európanov a až potom nech pomáha ekonomickým imigrantom,” navrhuje.

“Progresívci a liberáli na Slovensku vôbec nevnímajú realitu, a najmä to, že eurobyrokrati z Bruselu s mesačnými platmi až do 30-tisíc eur sa starajú o všetkých, len nie o obyvateľov EÚ.

Začínam mať pocit, akoby v Bruseli chceli, aby suverénne národy, kresťanstvo a najmä tradičná rodina v EÚ zanikli a namiesto toho vznikol superštát Merkelovej a Macrona za podpory ekonomických moslimských či iných nelegálnych imigrantov. A toto Národná koalícia nedopustí,” uzatvára svoje úvahy na sociálnej sieti kandidát na poslanca Európskeho parlamentu za spomenutú stranu Anton Martvoň.