Úvod Politika Pasca pre voličov: Budú v Humennom kandidovať dve Jany Vaľové?

Pasca pre voličov: Budú v Humennom kandidovať dve Jany Vaľové?

Jana Vaľová. (Foto: Michaela Kolimárová)

Politická jeseň na Slovensku bude v znamení kampaní pred prezidentskými a komunálnymi voľbami. Hoci oficiálne ani jedna predvolebná kampaň ešte nazačala, už teraz sme svedkami flagrantného porušovania zákona zo strany niektorých kandidátov na prezidenta SR, ktorí bilbordmi oblepili celé Slovensko a organizujú predvolebné diskusie s občanmi. Zdá sa však, že je to iba začiatok a niektoré skupiny sa v politickom boji chystajú použiť aj iné neférové metódy.

Redakcia portálu napalete.sk má k dispozícii informácie o chystanej manipulácii v súvislosti s voľbami do orgánov samosprávy vo východoslovenskom Humennom, ktorých by sa mohol dopustiť zatiaľ neznámy páchateľ. Jeho podstatou má byť, že medzi kandidátmi na post primátora Humenného sa okrem súčasnej primátorky PhDr. Jany Vaľovej, ktorá bude opätovne kandidovať, objaví aj ďalšie osoba s rovnakým menom a priezviskom.

Cieľom je, aby dve rovnaké mená na hlasovacom lístku uviedli voličov do omylu, prípadne lístky zneplatnili a pomohli tak zámeru, aby kandidátka Smeru-SD prišla o čo najviac volebných hlasov. Za celým zámerom má stáť istá PR agentúra, ktorej klientmi sú viacerí kandidáti na primátorov a starostov v Michalovciach, Humennom a okolí. Podľa dostupných informácií sa v tomto roku zapájali aj do organizovania pouličných protestov Za slušné Slovensko na východnom Slovensku.

Agentúra údajne oslovila viaceré osoby s menom Jana Vaľová, žijúce v Michalovciach, aby si za finančnú odmenu 5000 eur zmenili trvalé bydlisko v Michalovciach za inú adresu v Humennom a následne podali kandidačnú listinu na funkciu primátora mesta Humenné. Primátorka Jana Vaľová sa k tejto informácii, ktorá už prenikla aj na sociálne siete, zatiaľ nevyjadrila.

Foto: archív