Úvod Z DOMOVA Remišová vyzvala Čaputovú, aby podporila povinné očkovanie

Remišová vyzvala Čaputovú, aby podporila povinné očkovanie

Veronika Remišová. (Foto: archív)

Vicepremiérka Veronika Remišová vyzvala prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby jasne a priamo podporila povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Strana Za ľudí bude podľa nej presadzovať povinné očkovanie proti koronavírusu minimálne pre ľudí nad 60 rokov od začiatku budúceho roka. Pripustila aj možnosť povinného očkovania stredoškolákov.

“Tieto pravidlá, akékoľvek sú, či už je to covid automat alebo lockdown, nie sú ani dlhodobé, ani udržateľné riešenia. Zaočkovanie čo najväčšej časti obyvateľstva je považované za riešenie pandémie na celom svete bez ohľadu na charakter spoločenského usporiadania,” uviedla Remišová s tým, že sa na tom zhodujú vyspelé krajiny sveta.

Strana Za ľudí si podľa nej uvedomuje citlivosť témy, no poukázala na vysoké počty úmrtí na ochorenie COVID-19. Podčiarkla potrebu urobiť všetko na ochranu životov a zdravia ľudí. Aj preto by podľa nej hlava štátu mala jasne a priamo podporiť zavedenie povinného očkovania.

“Neustále sa opakujúce lockdowny nie sú riešením,” podotkla vicepremiérka s tým, že ničia ekonomiku, pracovné miesta i spoločnosť. Remišová v tejto súvislosti apelovala i na lídrov súčasnej opozície, aby povinné očkovanie podporili.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský informoval, že predloží vláde nývrh uznesenia, ktorým ho kabinet zaviaže vypracovať právnu analýzu k povinnému očkovaniu a analýzu prípadnej finančnej spoluúčasti nezaočkovaných ľudí na liečbe.