Úvod Turistika Tatranci otvorili letnú sezónu, očakávajú zopakovanie rekordnej návštevnosti

Tatranci otvorili letnú sezónu, očakávajú zopakovanie rekordnej návštevnosti

Foto: Michaela Kolimárová

Vo Vysokých Tatrách sa začala letná turistická sezóna. Tú každoročne otvárajú po skončení uzávery časti turistických chodníkov najmä vo vysokohorskom teréne, ktorá trvá od začiatku novembra do polovice júna a vzťahuje sa na približne 200 kilometrov značených chodníkov vrátane prístupu na tatranské vrcholy. Niektoré chodníky sú v súčasnosti stále pod snehom.

Podnikatelia ceny ubytovania a služieb oproti vlaňajšku nemenili. Rôzne zľavy ponúka regionálna turistická karta, umožňujúca napríklad bezplatne cestovať vo vlakoch v Tatrách. Slúži aj ako poistenie na krytie nákladov na záchrannú akciu v prípade úrazu pri pohybe po vyše 600 kilometroch značených turistických chodníkov v Tatrách.

Podnikatelia v cestovnom ruchu očakávajú zopakovanie minuloročnej rekordnej návštevnosti. Vzhľadom na bezpečnostnú situáciu vo svete a vnímanie Slovenska ako bezpečnej krajiny očakávajú, že sa odhady naplnia. Najpočetnejšiu zahraničnú klientelu v našom najvyššom pohorí tvoria v lete Česi.

V letných mesiacoch navštevujú Vysoké Tatry najmä rodiny s deťmi a turisti, v júni do Tatier mieria školské výlety a seniori. Návštevníci sa budú môcť zapojiť do sprievodného programu, ktorý zahŕňa napríklad rôzne športové podujatia a aktivity pre deti.