Úvod Politika Blaha: Kiska robí všetko pre to, aby rehabilitoval fašizmus

Blaha: Kiska robí všetko pre to, aby rehabilitoval fašizmus

Koláž: redakcia

Poslanec NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha opäť kritizoval prezidenta Andreja Kisku. V obsiahlom rozhovore, ktorý poskytol portálu napalete.sk sa vyjadril aj k téme spochybňovania úlohy a zásluh Červenej armády pri oslobodzovaní európskych krajín a pokusov o prepisovanie histórie. V tejto súvislosti spomenul i slovenskú hlavu štátu.

“Keď si vezmete tých našich bláznov, ktorí ničia pamätníky osloboditeľov ako je Kalmus a Lorenz, a keď je takýto primitivizmus navyše vítaný slovenskými médiami a niektorými politikmi vrátane pána prezidenta, môže to dopadnúť veľmi zle,” povedal v rozhovore Blaha. Ako dodal, takto sa vychováva slovenská spoločnosť, aby si nevážila tých, čo nás oslobodili od fašizmu, aby “neprejavovala patričnú úctu Rusom, Červenej armáde”.

“Keď Andrej Kiska rozpráva niečo o svojom antifašizme, šliape si po jazyku, pretože reálnymi gestami robí všetko pre to, aby práve fašizmus rehabilitoval,” adresoval prezidentovi Blaha tvrdé slová. Poslanec tiež pripomenul, že zničené komunistické symboly robotníkov a roľníkov (kosák a kladivo) boli na pamätníky umiestnené v určitom období a určitom historickom kontexte. “Ak toto nedokážeme pochopiť, mám veľké obavy o budúcnosť Slovenska,” uzavrel tému Blaha.