Úvod Z DOMOVA Fico: Aktuálna schôdza je legitímna, blokovanie opozíciou je bláznovstvo

Fico: Aktuálna schôdza je legitímna, blokovanie opozíciou je bláznovstvo

Robert Fico. (Foto: archív)

Šiesti nezaradení poslanci okolo Martina Poliačika a Miroslava Beblavého prežili utorňajšiu noc v parlamente a v stredu ráno pokračovali v blokovaní mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, ktorú považujú za nezákonnú.

Predseda parlamentu Andrej Danko opäť schôdzu prerušil a odložil o jeden deň.  Urobil tak po tom, ako po jeho niekoľkých výzvach nezaradení poslanci okolo Miroslava Beblavého neposlúchli výzvu, aby opustili rokovaciu sálu.

Aktuálna schôdza NR SR je podľa predsedu Smeru-SD a poslanca Roberta Fica legitímna. Podľa neho je správanie opozičných nezaradených poslancov, ktorí blokujú jej priebeh, bláznovstvom.

„Táto schôdza je absolútne legitímna. Je to veľké sklamanie, to čo predvádzali do rána opoziční poslanci. To, že zneuctievali rečnícky pult, je neakceptovateľné. Sú to čistí blázni,“ vyhlásil na tlačovej konferencii Fico.

Zároveň uviedol, že parlament bude rokovať o predložených návrhoch na zvýšenie prídavku na dieťa, zavedenie 13. dôchodku a zrušenie diaľničných známok. „Chcem prisľúbiť všetkým dôchodcom a všetkým rodinám, že urobíme všetko pre to, aby sa legitímnou a dôstojnou cestou rokovalo.

To, čo je tu dnes, už nemá nič spoločné s demokraciou. Je to jedna obrovská hanba na pleciach celej opozície,“ povedal šéf Smeru-SD. Podľa neho je nezmyslom aj to, aby sa Ústavný súd zaoberal aktuálnou schôdzou.

„Nič nie je protiústavné,“ tvrdí Fico. Ako dodal, sú splnené podmienky na rokovanie v skrátenom režime. „Právo na primerané hmotné zabezpečenie v starobe je základné ľudské právo. Ak sú ohrozené práva ľudí, máme právo na takýto postoj,“ myslí si Fico.

Martin Poliačik v NR SR. (Foto: archív)