Úvod Politika Šefčovič sa hodnotovo neodlišuje od Čaputovej alebo Mistríka, tvrdí Róbert Švec

Šefčovič sa hodnotovo neodlišuje od Čaputovej alebo Mistríka, tvrdí Róbert Švec

Maroš Šefčovič. (Foto: archív)

“Množina prezidentských kandidátov, ktorí nekriticky velebia multi-kulti a politiku Bruselu sa nám rozrástla o Maroša Šefčoviča. Otázka znie, v čom sa politicky a hodnotovo odlišuje od Čaputovej alebo Mistríka? Odpoveď znie, že takmer v ničom.”

Vo svojom vyhlásení určenom pre médiá to po oznámení bývalého slovenského eurokomisára pre vzdelanie, kultúru a mládež a súčasného podpredsedu Európskej komisie pre energetickú úniu, že bude kandidovať za prezidenta SR vo farbách strany Smer-SD, napísal predseda Slovenského hnutia obrody a jeden z kandidátov na post hlavy štátu Róbert Švec.

“Šefčovič je taký istý eurofil ako oni dvaja, pre ktorých sú na prvom mieste záujmy Bruselu na Slovensku. Rozdiel, ktorý má navodiť dojem slobodného a demokratického výberu je iba v tom, že Šefčoviča podporuje vládna strana Smer-SD a spomenutých dvoch kandidátov podporujú opozičné strany.

Majme však na pamäti, že i Smer-SD a aj opozičné strany, ktoré podporujú Čaputovú alebo Mistríka, vykonávajú na Slovensku príkazy bruselských eurobyrokratov. Ak by niekto z nich, po Kiskovi okupoval Prezidentský palác, nebude to dlho očakávaná a potrebná zmena, bude to iba výmena Kisku za jeho klon v prijateľnejšej podobe,” upozorňuje vo vyhlásení Švec.

Na záver šéf Slovenského hnutia obrody vyjadruje svoje presvedčenie, že “naša vlasť nepotrebuje viac Európy, viac fiktívnej európskej cesty, ale viac Slovenska a slovenskú cestu”.

Róbert Švec. (Foto: Michaela Kolimárová)