Úvod Spoločnosť Súd rozhodol: Kočner a Rusko idú na slobodu

Súd rozhodol: Kočner a Rusko idú na slobodu

Koláž: archív

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici rozhodoval o tom, či budú Marian Kočner a Pavol Rusko stíhaní väzobne. Sudca špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici napokon rozhodol, že Kočner a Rusko idú na slobodu.

„Súd neuznal dôvody na vzatie do väzby zo zadržania s tým, že v najbližších dňoch bude rozhodovať Najvyšší súd,“ informoval právny zástupca Pavla Ruska Marek Para. „Prokurátor podal sťažnosť proti rozhodnutiu,“ dodal Kočnerov zástupca Martin Pohovej.

Rusko ani Kočner sa pri odchode zo súdu nevyjadrili. Okolo novinárov prešli bez slova. Vyšetrovateľ Národnej jednotky finančnej polície NAKA obvinil Kočnera a Ruska z trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov v jednočinnom súbehu so zločinom marenia spravodlivosti.

Obvinenia boli proti podnikateľovi Marianovi Kočnerovi a bývalému riaditeľovi TV Markíza a exministrovi hospodárstva Pavlovi Ruskovi vznesené v prípade falšovania televíznych zmeniek v hodnote 70 miliónov eur. Ruskov právny zástupca avizoval, že proti vzneseniu obvinenia podajú sťažnosť.

Národná kriminálna agentúra zadržala Kočnera v stredu (20. 6.). Vo štvrtok ráno prišiel na policajné prezídium Rusko Po výsluchu opustil policajnú budovu, neskôr ho polícia zadržala. Informovala o tom na sociálnej sieti. Obvinení absolvovali vo štvrtok výsluch pred vyšetrovateľom.